Od początku stycznia 2024 roku, na pierwszą rejestrację bolidu czekała nowa, testowa kamera Skytinel One z matrycą IMX264 i obiektywem Fujinon 1,8 mm f/1,4. Tego typu zjawisko udało się uwiecznić dopiero 20 marca, o godz. 3:05 UT.
Meteoroid rozpoczął jasną fazę lotu bardzo wysoko, bo 124,6 km nad powierzchnią Ziemi. Jego prędkość wejściowa wynosiła 68,7 km/s, a ciało poruszało się w kierunku północno-zachodnim. Bolid przestał być widoczny na wysokości 80,6 km po jasnym błysku, przekraczającym -5,2 mag. Ze względu na niską gęstość atmosfery na tak znacznej wysokości, meteoroid praktycznie zachował swoją prędkość aż do całkowitej dezintegracji. Punkt końcowy trajektorii wypadł nad południowo-zachodnią Słowacją, nieopodal granicy z Czechami.
Dane dotyczące przelotu zawdzięczamy rejestracjom zaprzyjaźnionej sieci bolidowej na Węgrzech oraz kalkulacjom wykonanym przez Bence Gucsika. W przypadku naszej stacji SN01, rejestracja była wykonana z odległości 250 km, co przyczyniło się do niskiej dokładności wyników (optimum dla kamer all-sky to 150 km). Pozyskaliśmy jednak niezwykle cenne informacje na temat testowanego zestawu, zniekształceń pola widzenia oraz ogólnej sprawności systemu.


Chociaż precyzja astrometrii była zadowalająca dla pola widzenia o rozdzielczości 1750×1750 pikseli, a średni błąd wynosił zaledwie 1,70′, podczas analizy trajektorii bolidu napotkaliśmy na bardzo duże niepewności pomiarowe. Były one związane głównie z komą obiektywu i powodowanym przez nią rozmyciem śladu bolidu.
Pod wpływem tej rejestracji, zdecydowaliśmy się korzystać głównie z kamery wyposażonej w monochromatyczną matrycę IMX178 i obiektywów fisheye 1,85 mm f/2. Ten zestaw zapewnia decydowanie niższy poziom aberracji, zwłaszcza poniżej 30 stopni nad horyzontem. Co prawda, pole widzenia jest wówczas nieco mniejsze i wynosi 180×160 stopni, ale w ten sposób zyskujemy znacznie wyższą rozdzielczość obrazu, co ma ogromny wpływ na precyzję pomiarów.
Tego typu zestaw uznaliśmy za najbardziej optymalny pod względem kosztów, dostępnego pola widzenia oraz prędkości nagrywania na poziomie 20 fps. Dlatego będzie on stanowił podstawową kamerę all-sky w naszej sieci.