3 listopada o 16:50:55 (15:50:55 UT) aż 6 naszych stacji zarejestrowało bolid nad Ukrainą, który był wyraźnie widoczny na wciąż rozjaśnionym niebie.
Meteoroid wszedł w atmosferę pod kątem 27,4° względem powierzchni Ziemi, przy prędkości 19,2 km/s. Jasna faza lotu rozpoczęła się w rejonie miasta Sambor, a obiekt poruszał się niemal idealnie na wschód, kończąc swój lot na wysokości 36 km, nieopodal Bóbrki.
Zmierzone przez nas parametry wskazują, że zjawisko nie zakończyło się spadkiem meteorytów, dlatego nasze analizy zakończyliśmy na określeniu trajektorii przelotu w atmosferze oraz orbity tego obiektu.


Przed spotkaniem z Ziemią, meteoroid krążył w pasie planetoid między Marsem a Jowiszem, jednak stosunkowo blisko Marsa. Jego aphelium znajdowało się w odległości 2.44 AU od Słońca, a pełny obieg wokół centralnej gwiazdy zajmował 2 lata. Nie pochodził z aktywnego obecnie roju Taurydów.
Do analizy wykorzystaliśmy dane ze stacji SN01 (Mateusz Żmija), SN02 (Jarosław Morys), SN03 (Politechnika Rzeszowska), SN07 (Mateusz Roman), SN13 (MOA Niepołomice) oraz SN14 (Marcin Hajwos).


Opracował: Mateusz Żmija
Piękny, długi przelot pełen barw szczególnie przy końcówce na zielonym kończąc. Bardzo wolny, widoczny z Baligrodu, gmina Baligród. Tylko szkoda, że nie mogłem go zarejestrować.
Dobrze widoczny z okolic Kielc
[…] zdążyłem opisać jasne zjawisko z 3 listopada w godzinach popołudniowych, a już pod klawiaturę prosi się kolejne. Nasza […]
ja widziałem 1 listopada o 19:19 pomarańczowy bolid. Na pewno jaśniejszy od Jowisza, dochodzący lub lekko przewyższający Wenus.